Pizza Zakopane - dowóz

Szybka dostawa na telefon!

tel. 570-123-735

Pizza Gazda

Pizza Gazda to kwintesencja góralskich smaków podana w formie tradycyjnego włoskiego dania – pizzy. Znajdziemy tu zarówno tradycyjne mięsa: pieczoną soczystą karkówkę i wędzony boczek jak i tradycyjny podhalański oscypek – ser tatrzańskich pasterzy. Pizza Gazda zamówiona z dostawą do apartamentu to super wybór, jeśli właśnie odwiedziłeś Zakopane. Po dniu pełnym wrażeń skosztuj lokalnych smaków i poczuj różnicę! Takiej pizzy nie zjesz w swoim mieście.

Kogo górale nazywają Gazdą? Słowo to oznacza gospodarza, właściciela gazdówki, czyli góralskiego gospodarstwa, zarówno w formie szałasu na hali służącego jako schronienie i miejsce wytwarzania oscypków, jak i gazdówki właściwej, czyli gospodarstwa domowego w dolinie, we wsi podhalańskiej. W górskiej gazdówce gazda ma do pomocy juhasów – czyli najemnych pomocników zajmujących się wypasem i dojeniem owiec, sam gazda zaś nadzoruje cały proces wyrobu serów, osobiście zajmując się najważniejszymi zajęciami – wyrobem i sprzedażą oscypków.

Nawiązując do góralskiej tradycji stworzyliśmy pizzę regionalną, w której składzie znajdziemy te same produkty, którymi żywi się Baca na hali, w gazdówce.

Pizza123 – zawsze najlepsza pizza w Zakopanem z dowozem do klienta.

Składniki

pngegg
sos pomidorowy
ser mozzarella
pieczarki
cebula-pizza-zakopane
cebula
boczek
oscypek
karkowka
Scroll to Top