Pizza Zakopane - dowóz

Szybka dostawa na telefon!

tel. 570-123-735

Pizza Gaździna

Pizza Gaździna to „damska” odmiana góralskiej pizzy, której podstawą jest oscypek z żurawiną, a jako uzupełnienie proponujemy salami i warzywne dodatki. Podstawą jest tradycyjny włoski placek – pizza – przygotowywana przez nas codziennie z najlepszej włoskiej mąki z dodatkiem oliwy z oliwek i aromatycznych ziół. Pizza Gaździna jest chętnie zamawiana przez gaździny w każdym wieku – bo to pizza dla silnych kobiet!

Co oznacza słowo Gaździna? W potocznej gwarze góralskiej to określenie kobiety kierującej i zarządzającej na Gazdówce, czyli gospodarstwie góralskim. Gazdówką jest zarówno szałas w górach, na hali, gdzie sezonowo wypasa się owce, jak i gospodarstwo właściwe, we wsi, składające się z domu, zabudowań gospodarskich, pola, zwierząt i sprzętów. Gaździna to przeważnie żona Gazdy, choć i na Podhalu zdarzają się kobiety samodzielnie prowadzące swój góralski biznes. Wyrób oscypków i innych produktów mlecznych, dbanie o zwierzęta gospodarskie, wychowywanie dzieci, sprzedaż towarów na targu – to podstawowe zajęcia gaździny.

Pizza Gaździna – zamów teraz z dostawą do apartamentu na terenie miasta Zakopane i wsi Kościelisko, słynących z gazdówek.

Składniki

pngegg
sos pomidorowy
ser mozzarella
pieczarki
cebula-pizza-zakopane
cebula
kukurydza
oscypek
salami
pomidory
żurawina
Scroll to Top